VISION SPECIALISTA/ENGINEER

BRNO 

Ahoj, já jsem Standa, Vision Engineer v Kentigenu. Protože se rozrůstáme a práce přibývá, hledám k sobě dalšího specialistu na Vision či optické inspekce.

O co jde, aneb co dělá Vision Specialista?

Na začátku nového projektu přinese náš CEO, Marek, od zákazníka vzorek nebo obrázek produktu, který se bude testovat. Já potom pomocí kamer (Basler, Cognex) provedu inspekci těch částí, které zákazník potřebuje otestovat.


Pak vytipuji kameru/kamery, které jsou pro dané řešení nejvhodnější. Záleží na různých věcech – například parametrech stroje, kde se musí zohlednit, zda je tam PC – pokud ne, tak vybrat chytrou kameru atd. Dále se řeší osvětlení, objektiv a další věci, které se musí do stroje zakomponovat, aby se výrobky a jejich detaily daly kontrolovat a ukazovaly výstupy, které zákazník požaduje.


Materiál a přístroje objednám spolu s naším operations manažerem, Bobem.


Jakmile vše přijde na firmu, tak se začne s montáží do stroje. Jednodušší věci si dělám sám, ke složitějším přizvu kolegy na montážní hale. Nakonec provedu kontrolu, zda je poloha kamery správná a je vidět vše potřebné (někdy je potřeba použít více kamer).


Po nastavení kamery (zaostření, správné světlo, bez stínů, expozice, clona) se udělají testovací snímky a pokud jsou v pořádku, začne se vytvářet  kamerová inspekce (=program). Kontrolu kamery vytvářím většinou v programech In-Sight Explorer nebo In-Sight Vision Suite, případně Cognex Designer (pro tzv. „hloupé kamery“ používám C#). Někdy je také nutné připravit grafické prostředí pro zobrazení výsledků, aby kameraman/seřizovač/operátor viděl všechny výsledky (zpracování kontroly, historii atd.). Někdy je potřeba nasbírat až stovky fotografií různých kusů (OK a NOK), abychom před instalací u zákazníka ověřili stabilitu inspekce, takže to často vyžaduje hodně trpělivosti a pevné nervy.


Při definování výsledků a testů je také nutná úzká spolupráce s kolegou, který programuje PLC. Po finální kontrole celého stroje se provede instalace u zákazníka a uvedení do provozu. Po úspěšném dodání stroj pravidelně nebo nepravidelně kontrolujeme a případně servisujeme.


Doporučuji se podívat také na video, kde naši kolegové popisují jeden ze strojů, který vyrábíme.


Nový kolega:

 • na této pozici využije znalosti z optiky, elektra a programování
 • bude vybírat vhodné kamery, objektivy, filtry a světla pro dané řešení
 • bude také vybírat další HW, tak aby spolu jednotlivé technologie fungovaly (čtečky kódů, 3D profiloměry, popisovací lasery atd.)
 • bude integrovat vybraný HW a tvořit kamerové inspekce především pro zařízení Cognex (In-Sight Explorer [Spreadsheet], Designer [C#]) a Keyence (XG-X Vision Editor)
 • bude vybrané technologie testovat v kanceláři a následně integrovat sestavené řešení individuálně nebo ve spolupráci s dalšími týmy u nás na hale nebo u našich subdodavatelů a podílet se na finální instalaci a rozběhnutí stroje u zákazníka
 • využije anglického jazyka hlavně pro práci s technickou dokumentací a komunikací se zákazníky (hlavně emaily, občasné hovory)

Ideální kolega se nebojí:

 • práce
 • nových technologií
 • rychlého tempa a nečekaných změn
 • vyhledávání a komunikace s dodavateli HW
 • výjezdů k zákazníkovi

Co můžeme nabídnout:

 • Naše brněnská pobočka je krásná! Obýváme teď námi zrekonstruované prostory v Brně-Komíně na dopravním uzlu Vozovna Komín
 • Krom klasických benefitů jako 25 dní dovolené, příspěvku na stravu a společných každoměsíčních snídaní se u nás také slaví narozeniny, pořádají grilovačky a kulinářské souboje, vědomostní týmové soutěže i další akce
 • A samozřejmě jsme pyšní na náš skvělý kolektiv, který se vždy podrží a sdílí svoje know-how (alespoň jednou za měsíc interní mini/školení).

Mezi velké výhody naší práce patří rozmanité portfolio produktů a možnost velké profesní realizace, flexibilní pracovní doba, účast na školeních a certifikacích a rozhodně i podpora vzdělávání. U nás v práci není nuda a vždy si pomůžeme. Rádi mezi nás přivítáme kolegu, který to má stejně.

Dejte nám o sobě vědět! Na tuto pozici je vypsaný speciální nástupní/doporučovací bonus ve výši 65 000 Kč!

Kontaktuje Lucku, naši HR, řekne vám podrobnosti, nebo rovnou pošlete svoje CV.
Spojit se můžete také na LinkedInu

Formulář pro uchazeče